Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Увага, суд перейменовано з Червонозаводський районний суд м. Харкова
Основ'янський районний суд міста Харкова функціонує відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та є одним із судів загальної юрисдикції в судовій системі України.
До складу суду входять:
Організаційне забезпечення роботи суду здійснює апарат суду. Апарат суду очолює керівник апарату, якого, разом із заступниками, призначає та звільняє начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області за погодженням із головою суду.
Положення про апарат суду розробляється на підставі типового положення та затверджується зборами суддів.
Кожен суддя має помічника. Статус і діяльність помічника регулюються Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України. Добір помічників здійснюється суддями самостійно, а призначення - керівником апарату суду за поданням відповідного судді.
Керівник апарату суду:
несе персональну відповідальність за належне організаційне забезпечення роботи суду;
відповідає за функціонування Єдиної судової інформаційної (автоматизованої) системи;
інформує збори суддів про свою діяльність;
має право призначати та звільняти працівників апарату, застосовувати заохочення та дисциплінарні стягнення;
добір працівників здійснюється на конкурсній основі тощо.
Збори суддів мають право висловити недовіру керівнику апарату суду, що тягне за собою його звільнення.
Структура і штатна чисельність апарату затверджуються начальником територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області за погодженням з головою суду в межах коштів, передбачених Державним бюджетом України.
Основ'янський районний суд міста Харкова є судом першої інстанції та розглядає справи, віднесені до його підсудності процесуальним законодавством. Зокрема:
кримінальні справи;
цивільні справи;
адміністративні справи;
справи про адміністративні правопорушення;
інші справи, передбачені Цивільним процесуальним кодексом України та Кримінальним процесуальним кодексом України.
Згідно зі статтею 6 Конституції України, державна влада в Україні здійснюється на засадах поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи цих гілок влади діють у межах повноважень, встановлених Конституцією і законами України.
Відповідно до статті 55 Конституції України, права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових та службових осіб.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», завданням суду є забезпечення кожному права на справедливий суд, дотримання принципу верховенства права та повага до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією, законами України та міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.