flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Увага!

Положення Закону України «Про доступ до публічної інформації» не поширюються
щодо надання інформації про стан розгляду (руху) судових справ.
Стан розгляду справ знаходиться за посиланням https://court.gov.ua/fair/

 

Інформаційний запит на отримання публічної інформації можна подати до загальної канцелярії Червонозаводського районного суду м. Харкова (1-й поверх, 101 кабінет).

Інформаційний запит на отримання публічної інформації можна направити до Червонозаводського районного суду м. Харкова засобами поштового зв’язку за адресою: майдан Героїв Небесної Сотні, 36, 3-й під'їзд м. Харків, 61001.

Інформаційний запит на отримання публічної інформації можна подати в електронному вигляді шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті суду.

Інформаційний запит на отримання публічної інформації можна подати в усній формі за номером телефону (096)808-19-23.

Крім того, усний або письмовий запит на іфнормацію можна подати на особистому прийомі громадян керівництвом суду згідно затвердженого графіку.

 

ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення форми електронного запиту на інформацію:

У запиті на інформацію необхідно зазначити спосіб отримання інформації.

Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту. Початок перебігу вказаного строку починається з наступного дня після надходження запиту, згідно положень статті 253 Цивільного кодексу України.

У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше ніж протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту.

Інформація на запит надається безоплатно.

У разі коли запитувана інформація містить документи обсягом понад 10 сторінок, про це протягом п'яти робочих днів з дня надходження запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу фактичних витрат, пов'язаних із копіюванням або друком документів, та реквізитів і порядку відшкодування таких витрат. Надання інформації здійснюється протягом трьох робочих днів після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.

У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:

- розпорядник інформації не володіє і не зобов'язано відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

- інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;

- запитувач не оплатив фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком документів, відповідно до пункту 5 цієї інструкції;

- не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме не зазначено:

- прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку (якщо такий є);

- загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);

- підпис і дату (виключно для письмових запитів, що надсилаються на поштову адресу або подаються запитувачем безпосередньо до розпорядника інформації).

Процесуальні звернення (заяви, клопотання) по конкретним судовим справам, що надсилаються шляхом заповнення форми для електронного інформаційного запиту на отримання публічної інформації, не є підставою для їх розгляду за Законом України «Про доступ до публічної інформації».

Примітка: У зв’язку із надходженням чисельних інформаційних запитів щодо надання копій судових рішень, шляхом заповнення форми для електронного інформаційного запиту на отримання публічної інформації, звертаємо увагу, що порядок отримання судових рішень регулюється не Законом України «Про доступ до публічної інформації», а виключно чинним процесуальним законодавством, зокрема статтею 251 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 272 Цивільного процесуального кодексу України, статтею 242 Господарського процесуального кодексу України, 376 Кримінального процесуального кодексу України.
 

Зразок письмового запиту на інформацію

Червонозаводський районний суд міста Харкова

____________________________,

(прізвище, ім’я, по батькові запитувача інформації)

який(яка) мешкає за адресою:

___________________________

___________________________

тел. _________;

е-mail:___________

 ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗАПИТ

             Відповідно до статті 34 Конституції України, статей 3, 4, 5, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 9, 28, 29, 32, 33 Закону України «Про інформацію» прошу надати мені наступну інформацію: __________________________________________________________.

             Відповідь на інформаційний запит прошу направити за адресою:_______________________________________________________.

             Ознайомлений(а) з вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк копій документів обсягом більше 10 сторінок. _______ (підпис)

 

Дата                                Підпис                                       ПІБ

 

Порядок оскарження рішень розпорядників інформації

         Відповідно до розділу V Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлено певний порядок оскарження рішень розпорядників інформації, так відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.

     Запитувач має право оскаржити:

1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;

2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;

3) ненадання відповіді на запит на інформацію;

4) надання недостовірної або неповної інформації;

5) несвоєчасне надання інформації;

6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;

7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Статтею 24 Закону  України «Про доступ до публічної інформації» передбачена відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації несуть особи, винні у вчиненні таких порушень:

1) ненадання відповіді на запит;

2) ненадання інформації на запит;

3) безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію;

4) неоприлюднення інформації відповідно до статті 15 цього Закону;

5) надання або оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

6) несвоєчасне надання інформації;

7) необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом;

8) нездійснення реєстрації документів;

9) навмисне приховування або знищення інформації чи документів.

Особи, на думку яких їхні права та законні інтереси порушені розпорядниками інформації, мають право на відшкодування матеріальної та моральної шкоди в порядку, визначеному законом.