Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У ситуації, що склалась у зв’язку з установленням на всій території України карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом, одним з важливих завдань стало забезпечення гарантованого Конституцією України права громадян України на захист їх інтересів в суді.
Законодавцем терміново були внесені відповідні зміни до процесуальних кодексів, а Державна судова адміністрація України невідкладно вжила заходів щодо впровадження окремої підсистеми відеоконференцзв’язку в адміністративному, цивільному та господарському процесі, яка б надала можливість учасникам брати участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції, знаходячись поза межами приміщень судів.
На виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)", відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п’ятої статті 153 Закону України "Про судоустрій і статус судів", затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
9 квітня 2020 року ця система введена в експлуатацію, а учасники судових процесів у цивільних та адміністративних справах, які розглядаються Червонозаводським районним судом м. Харкова можуть звертатись із заявами про участь у засіданнях у режимі відеоконференції.
Для участі у засіданні в режимі відео конференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись за допомогою ЄЦП в Системі (ЕаsyCon) на офіційному веб порталі судової влади України та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання.
Обов'язкові реквізити заяви:
- назва суду;
- № судової справи;
- дата, час судового засідання;
- ПІБ;
- свій статус в судовій справі;
- email, за яким зареєстрований в Системі ЕаsyCon;
- номер телефону для зв’язку.
Заява учасника в день її надходження до суду реєструється в автоматизованій системі документообігу суду та передається відповідному головуючому судді.
ВАЖЛИВО: Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
Секретар судового засідання здійснює фіксацію, що починається з моменту оголошення головуючим суддею про початок її проведення.
Для здійснення якісного запису всі учасники судового засідання повинні висловлюватися голосно і виразно.
За повідомленням прес служби суду