flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Правила поведінки громадян

13 березня 2013, 14:45

 

 

                 « Затверджено»

Наказом Голови суду

від 25.02.2013 року

№ 02-10/56

 

                                                                           

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ГРОМАДЯН

В ЧЕРВОНОЗАВОДСЬКОМУ РАЙОННОМУ СУДІ

МІСТА ХАРКОВА

 

1. Загальні положення 

1.1.Дані  Правила поведінки  громадян в Червонозаводському районному суді міста Харкова  (далі Правила) визначають норми поведінки  громадян (відвідувачів) у будинку та  службових приміщеннях  суду .

Правила  розроблені  у відповідності з нормами  законодавства, що регламентують процедуру відправлення  правосуддя судами на території України, а також іншими нормативними правовими актами з метою:

-          забезпечення  умов для більш  повної реалізації конституційного права  громадян на судовий захист;

-          забезпечення безпеки громадян при відвідуванні ними  суду, а також безпеки суддів і працівників апарату суду;

-  дотримання встановленого порядку у будинку та службових приміщень суду;

-    для покращення  організації роботи суду.

 

2.2. Головні терміни та положення, що використовуються в даних Правилах:

Відвідувачем суду  визнається будь-яка фізична особа, яка тимчасово знаходиться в будинку суду (як учасник судового процесу, так і по своїй ініціативі, а також у зв’язку з виконанням службових обов’язків), для якого суд не є  місцем постійної роботи. Неповнолітні особи у віці до 14 років  можуть знаходитися в будинку чи службових приміщеннях  суду лише  у супроводженні близьких родичів, опікунів чи піклувальників;

     Під будівлею суду розуміється приміщення,  в якому  розташовані службові приміщення для розміщення в них  суддів, працівників апарату суду та місця загального користування (коридори, холи, туалети, сходи, тощо);

      До службових приміщень суду відносяться службові кабінети суддів та робочі приміщення працівників апарату суду; зали, призначені для проведення судових засідань, зберігання (архіву) судових справ, документації, матеріально-технічного майна

     Співробітники судової міліції з охорони будинку та приміщень суду, співробітники  спеціального підрозділу судової міліції «Грифон» Харківської області, виконують завдання по забезпеченню пропускного режиму, охорони громадського порядку і припинення злочинів та адміністративних проступків у будинку  суду;

Під установленим порядком у будинку і службових приміщеннях суду мається на увазі сукупність вимог  законодавчих та правових актів України, що регламентують:

-          порядок судового розгляду по судових справах;

-          діяльність суддів, працівників апарату суду, що не пов’язана з розглядом судових справ;

-          правила поведінки громадян  в  суді.

-          порядок у будинку і службових суду організується керівництвом суду і забезпечується працівниками апарату  суду,   співробітниками судової міліції з охорони  суду.

      Порядок  пропуску в будинок і службові приміщення  суду  осіб у тому числі зі зброєю/ встановлений  Правилами пропуску осіб  до приміщень судів  та на їх територію транспортних засобів, затверджений  наказом ДСА України та МЮ України 12.09.2005 р. № 102/765, зареєстрованого в МЮ України 02.11.2005 р. № 1322/11603.

Проведення  документування судового засідання за допомогою аудіо-, відео-, кіно-, фотоапаратури здійснюється  в порядку, встановленому процесуальним законодавством України. Зазначені дії в будинку чи інших  службових приміщенні суду допускається  з дозволу керівництва суду.

2.3. Дані Правила розміщуються у приміщенні суду  на видному та доступному  для відвідувачів  місці.

 

2. Права та обов’язки відвідувачів  суду  

          2.1. Відвідувачі  суду мають право:  

   -    проходити в  приміщення суду і  зали судових засідань суду  в установлені дні  та години;

   -    знаходитися  в залі судових засідань при розгляді судової справи в якості учасників  судового процесу, а при наявності вільних місць в якості  слухачів /спостерігачів/, якщо судове засідання не являється закритим або головуючим у справі не оголошено про обмеження числа присутніх;

   -    знайомитися  зі зразками судових документів і отримувати інформацію про дату і час розгляду судових справ, що знаходяться в провадженні  суду;

    -   отримувати  процесуальні документи та подавати  до  суду  заяви, скарги та інші  звернення.

        2.2.  Відвідувачі  суду зобов’язані:

     - проходити пропуск з використанням технічних засобів, що здійснюється співробітниками судової міліції і пред’являти їм для перевірки паспорт або інший документ, що посвідчує особу, а також для огляду ручні речі – дамські сумочки, портфелі, папки, тощо;

     -  дотримуватися  встановленого порядку діяльності  суду і норми поведінки  в громадських місцях:

      -    повинні  бути охайними, уникати екстравагантності, мати пристойний вигляд:

      -    повідомляти  секретарю судового засідання про свою явку:

      -    до запрошення в залу  судового  засідання  знаходитися в місці, що вказується суддею, секретарем судового засідання або іншим  працівником апарату суду, що забезпечує порядок в залах  судового засідання  суду:

     -     залишати залу судового засідання на вимогу судді чи іншого відповідального працівника апарату суду:

     -      не втручатися в дії судді суду та інших учасників процесу, не перешкоджати проведенню судового розгляду  питаннями, репліками без дозволу головуючого у справі, не допускати порушення громадського порядку:

     -    виконувати  вимоги і розпорядження суддів, працівників суду, що забезпечують встановлений порядок у залах судових засідань  суду, співробітників судової міліції, не допускаючи проявів зневажливого відношення  до них та відвідувачів суду:

      -   бережно  відноситися  до майна суду, дотримуватися чистоти та тиші в будинку та службових приміщеннях  суду.

 

3. Заходи безпеки в  суді

 

3.1. З метою  попередження  і припинення  будь-якої злочинної діяльності чи адміністративних проступків,  забезпечення особистої безпеки суддів, працівників  апарату  суду і відвідувачів у будинку та службових приміщеннях суду  відвідувачам забороняється:

       - проносити  в будинок і службові приміщення суду  вогнепальну і холодну  зброю, хімічні легкозаймисті вибухонебезпечні, радіоактивні та отруйні речовини, спиртні напої та інші предмети і речі, наявність яких у відвідувачів або їх застосування може представляти небезпеку для  навколишнього середовища:

       - мати при собі валізи, господарські сумки, пакти, чемодани, тощо, розмір яких перевищує  45 х 35 х 15 см.;

       -  знаходитися в службових приміщеннях  суду без дозволу судді, працівників апарату  суду, що забезпечують  встановлений порядок в залах судового засідання  суду і співробітників судової міліції;

       - знаходитися поряд з приміщеннями  суду, що призначені для осіб, що утримуються під вартою;

      -   виносити з будинку чи службових приміщень суду  документи отримані для ознайомлення, а також майно  суду;

      -    вилучати  зразки судових документів, графіків розгляду справ зі стендів суду, а також розміщати на них будь-які оголошення.

      3.2. Особи, які ухиляються від  проходження встановленого порядку пропуску та огляду їх речей, перевірки паспортів або іншого документа, що посвідчує особу до будинку та службових приміщень  суду  не допускаються.

3.3. Забороняється доступ у будинок і службові приміщення  /або видаляються з них/ особи у стані сп’яніння /алкогольного  чи наркотичного/, що ображає людську гідність і громадську мораль , з тваринами, з агресивною поведінкою, що не відповідають санітарно-гігієнічним  вимогам, малолітнім, якщо вони не являються учасниками процесу.

 

4. Відповідальність відвідувачів  суду за порушення Правил поведінки

 

4.1. У випадку  порушення відвідувачами встановлених в суді Правил поведінки; судді, працівники апарату суду, що забезпечують встановлений в залах судового засідання  порядок, співробітники судової міліції вправі  робити відповідні зауваження і застосовувати інші заходи реагування, що передбачені діючим законодавством.

4.2. Перешкоджання здійсненню правосуддя,  проява неповаги  до суду, порушення громадського порядку в будинку чи службових приміщеннях суду, невиконання законних розпоряджень суддів, працівників апарату суду, що забезпечують  встановлений в залах судового засідання порядок, співробітників судової міліції про припинення дій, що порушують встановлені в суді  Правила, та інших протиправних дій тягнуть за собою відповідальність, що передбачена  законодавством України.